Asfaltové strešné pásy

Požiadavky týkajúce sa správnej strešnej konštrukcie sa líšia v závislosti od jednotlivých prípadov. Kvalita a spracovanie použitých materiálov majú rozhodujúci vplyv na životnosť celej strešnej skladby. Možnosti kombinovania rôznych systémových komponentov od spoločnosti Bauder sú prakticky neobmedzené: bežné nataviteľné asfaltové pásy s rýchlonataviteľnými pásmi BauderTHERM, ktoré šetria čas, alebo za studena samolepiace pásy BauderTEC. A to všetko s tepelnou izoláciou podľa vášho výberu.  
Čo sú to modifikované asfaltové pásy?Modifikované (polymérové) asfaltové pásy sú asfaltové pásy s nosnou vložkou a obojstrannou krycou hmotou z modifikovaného asfaltu. Rozlišujeme dva typy modifikovaného asfaltu: asfalt modifikovaný elastomérmi (PYE) a asfalt modifikovaný plastomérmi (PYP).
Elastomérové asfaltové pásy sú zložené z destilačného asfaltu modifikovaného elastomérmi, napr. SBS (styrol-butadién-styrol).
Plastomérové asfaltové pásy sú zložené z destilačného asfaltu modifikovaného termoplastmi, napr. APP (ataktický polypropylén).
   

  • za studena samolepiace asfaltové pásy BauderTEC a BauderTEC DUO v situáciách, kedy sa nesmie použiť otvorený plameň z horáku, je BauderTEC prvou voľbou. BauderTEC je totiž v celom rozsahu za studena samolepiaci systém. Montáž systému BauderTEC je rýchla a jednoduchá a pritom nepotrebujete ani drahé náradie. Za studena samolepiace komponenty systému BauderTEC možno ľahko kombinovať s vysokokvalitnými elastomérovými nataviteľnými asfaltovými pásmi.Ešte väčšiu flexibilitu ponúka za studena samolepiaci systém BauderTEC DUO: Jeho patentovaný DUO-systém zhotovenia spojov umožňuje buď lepenie spojov za studena alebo natavenie spojov horákom - a tým zaručuje maximálnu bezpečnosť v problematickej oblasti spojov. Z toho vyplýva, že tieto pásy môžu byť bezpečne použité aj za nepriaznivých podmienok.
  • TOP-modifikované nataviteľné asfaltové pásy Na ploché strechy sú kladené mimoriadne vysoké nároky v dôsledku vysokých teplôt a vysokého mechanického zaťaženia. Tieto požiadavky spĺňajú asfaltové pásy, ktoré sú vybavené mimoriadne stabilnou nosnou vložkou a špeciálne modifikovanou asfaltovou hmotou. Pridaním syntetických prísad do asfaltu, napr. SBS alebo APP, sa dosiahne čo najväčšia plasticita materiálu. BauderKARAT dosahuje rozsah plasticity až 190 °C, vďaka čomu je ideálny na použitie ako vrchná hydroizolačná vrstva.
  • Asfaltové pásy odolné proti prerastaniu koreňov Nevyhnutné pre vegetačné strechy: hydroizolácia odolná proti prerastaniu koreňov. Táto vrstva zabráni prerastaniu koreňov cez strešnú hydroizoláciu. Pásy BauderSMARAGD a BauderPLANT E spĺňajú funkcie vysokokvalitnej vrchnej hydroizolačnej vrstvy a ochrany proti prerastaniu koreňov v jednom. Kvalita použitého asfaltu vysoko prevyšuje požiadavky na bežné asfaltové pásy. Bridlicový posyp na hornom povrchu navyše chráni pás pred UV žiarením.